2013.09.24

uj-szechenyi.terv.jpg

mo-megujul.jpg

Zöld iskolai napok a bagodi Fekete István Általános Iskolában

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Projekt neve: „Zöld iskolai napok a bagodi Fekete István Általános Iskolában”.

Projekt száma: KEOP-6.1.0/A/11-2011-0154

Projekt leírás (általános leírás, műszaki adatok): „A bagodi iskola prioritásként kezeli a környezetvédelem, valamint a fenntartható fejlődés és fenntartható életmódok alapjainak megismertetését mind a fiatalabb, mind az idősebb bagodi lakókkal.

A Fekete István Általános Iskola és Óvoda felmérte, hogy napjainkban mennyire fontos, hogy a környezet­tu­da­tos­sá­got szem előtt tartva alakítsa maga körül a környezetét, és ennek megfelelően kívánja az iskola tanulóinak személetét is formálni. A projekt során az iskolában négy szemléletformáló, fenntartható életmódról szóló rendezvényt tartanak az intézmény minden tanulójának bevonásával, melyen a témához kap­csolódó filmet nézhetnek, előadást hallgathatnak a gyerekek, majd ki­szá­mol­hat­ják az ökológiai lábnyomukat is. Csoportfoglalkozások keretében meg­is­mer­ked­nek az alternatív energiákkal és az újrahasznosítással, valamint megbeszélik, mi­lyen apró ötletekkel, környezettudatosabb viselkedéssel tudnak otthon és az is­kolában energiát és ezzel pénzt is megtakarítani.”

Kedvezményezett neve és elérhetősége: Fekete István Általános Iskola és Óvoda Bagod  8992 Bagod, Kossuth  Lajos út 15.  92/560-003

Közreműködő szervezet neve és elérhetősége:

Energia Központ Nonprofit Kft.

Cím: 1134 Budapest, Váci út 45. A/6.

Levelezési cím: 1437 Budapest, Pf.: 328.

Telefon: 1/802-4312, Fax: 1/802-4301

Honlap: www.energiakozpont.hu

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

Cím: 1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.

Levelezési cím: 1393 Budapest, Pf. 332.

E-mail: nfu@nfu.gov.hu

Infovonal: 06 40 638-638 (1/474-9180)

Honlap: www.nfu.hu

www.nfu.hu